Price: ₹2,398
Original Price: ₹2,782
Sa Renewing Cleanser (facial) combines Salicylic Acid, Ceramides, Hyaluronic Acid, and Niacinamide for gentle exfoliation and deep hydration. This fragrance-free cleanser leaves skin feeling soft, smooth, and hydrated. Enhanced with antioxidant Vitamin D, it helps maintain a radiant complexion while being kind to sensitive skin. It detoxifies without clogging pores, providing a refreshed and rejuvenated appearance.
| Texture | Liquid |
| Color | 16 Oz. |
| Type | Cleansers |
| Skin Type | Normal |
| Effect | Hydrating |
| Height | 1.6 in |
| Length | 1.2 in |
| Width | 1.2 in |
| SKU | sb2410104815990737 |
Brand Name: CeraVe
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/CeraVe-sc-014252030.html
Quality: 501685 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.